Home Aktualności Urząd Marszałkowski bez plastiku
Urząd Marszałkowski bez plastiku
czwartek, 29 sierpnia 2019 13:19

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego włącza się aktywnie w działania proekologiczne. Od dwóch miesięcy pracownicy urzędu nie korzystają już z plastikowych butelek z wodą. Zostały one zastąpione szklanymi dzbankami. Z urzędu znikają też plastikowe naczynia i sztućce.

Dzięki tej decyzji każdego roku do Urzędu Marszałkowskiego nie będzie trafiać ok. 20 tys. plastikowych butelek. Tekturowych odpowiedników doczekały się również plastikowe talerzyki, kubeczki i sztućce, których urząd zamawiał rocznie ok. 23 tys. sztuk (kubeczki i filiżanki 13 tys. sztuk, mieszadełka – 6 tys. sztuk, talerzyki –  1,2 tys. sztuk, sztućce – 2,9 tys. sztuk).

- Chcemy być coraz bardziej ekologiczni na co dzień, ale również – kształtować świadomość ekologiczną. Dlatego zaproponowaliśmy naszym pracownikom udział w grupie doradczej, która realizować będzie działania z zakresu ekologii w urzędzie oraz najbliższym środowisku lokalnym. Liczymy, że urzędnicy zaangażują się w realizację kolejnych inspirujących pomysłów dotyczących np. redukcji ilości odpadów, optymalizacji zużycia energii, czy korzystania z materiałów ekologicznych podczas świadczenia usług – tłumaczy Anna Drewnowska, dyrektor Departamentu Organizacji UMWP.

Przypomnijmy, że od ubiegłego roku Urząd Marszałkowski promuje ekologiczny styl życia, zachęcając pracowników do korzystania z dojazdu do pracy rowerem. Urzędnicy na dwóch kółkach otrzymują dodatek rowerowy w wysokości 70,00 zł brutto miesięcznie za co najmniej 15 dni dojazdów rowerem do pracy.